Kde: Valdštejn. lodžie
19. května So 21:00
Aladin

Aladin

Rodinné divadelní představení “Aladin“ zve do světa příběhů „Tisíce a jedné noci“. Vypráví barvitý příběh chlapce Aladina, který se prolíná s vyprávěním o králi Šahriarovi a statečné a moudré Šeherezádě. Před smysly diváka se rozprostírá cizokrajný a dálkou vonící svět putujících nomádů, moudrých vezírů, tajuplných míst, zahrad a paláců s bohatstvím mocných vladařů a králů. Dospívající chudý chlapec Aladin díky získané kouzelné lampě zázračně zbohatne. S pomocí džina, který splní každé jeho přání, se stane majitelem nádherného paláce, do kterého přivádí i svoji novou lásku – princeznu Badralbudur. Štěstí, ke kterému mu dopomohla kouzla a moc lampy se však zdá být prchavé a nejisté. V souboji s mocným kouzelníkem, který o lampu od začátku příběhu usiluje a hodlá se jí za každou cenu zmocnit, se přeci jen musí mladý Aladin nakonec spolehnout na to, co mu žádná kouzla nemohou zajistit – svou odvahu, lásku princezny Badralbudur a věrnost malého velblouda, přítele se kterým se během svého putování potkává. Matěj Forman spolu s autorským týmem vytvořil magické představení, kde pomocí loutek, stínohry, výtvarné dekorace i působivého hlasu a hudby ožívají karavany velbloudů, otevírají se brány velkolepého paláce a pod nebem plným hvězd se rozprostírá nedozírná krajina pouště. Toto rodinné představení hledá všemožnými prostředky způsob, jak přenést dětské i dospělé diváky do míst, kde na samé hranici fantazie začíná cesta a na ní velké dobrodružství.

Scénografie, kostýmy, masky a marionety: Josef Sodomka, Andrea Sodomková & Matěj Forman. Hudba: Daniel Wunsch. Choreografie: Veronika Švábová. Světla: Petr Goro Horký & Tomáš Morávek. Zvuk: Tomáš Vondráček & Philippe Leforestier. Produkce: Jakub Hradilek. Výroba marionet a dekorací: Antonín Maloň, Tereza Komárková, Martin Lhoták, Radomír Vosecký, Petr Horký, Vladimír Všetečka a spolupracovníci Divadla bří Formanů

Video ZDE

Předprodej vstupenek bude zahájen 23.3.2018 v 9:00 v Městském informačním centru na Valdštejnově náměstí v Jičíně a online zde.

Cena: 250 ,- Kč

Délka: 60 minut

Přístupnost: Od 6 let

Bezbariérový přístup: Ano 

Divadlo: Divadlo bratří Formanů

Režie: Matěj Forman

Žánr: Představení pro malé i velké

Web představení: http://www.ceskatelevize.cz/ct24/kultura/1811132-lod-tajemstvi-priveze-aladina

Hrají:

Anna Duchaňová, Tereza Hradilková, Josef Sodomka, Radim Klásek, Vít Maštalíř, Jan Niesyt

Místo představení:

Valdštejn. lodžie

Partneři KZMJ

mujicin.cz www.vespo.cz www.cesky-raj.info

Sociální sítě