Kde: Kostel sv. Ignáce
18. května Pá 20:00
Albrecht z Valdštejna očima čtyř staletí

Albrecht z Valdštejna očima čtyř staletí

Inter arma silent musae? Prolog Valdštejnských slavností 2018.

Albrecht z Valdštejna byl jednou z klíčových osobností, které zformovaly Jičín. Byl ovšem také významným aktérem českých dějin, které byly ve složité a dramatické první polovině 17. století velmi úzce propleteny s nejdůležitějšími záležitostmi dějin celé Evropy. Jaký byl Albrecht z Valdštejna člověk? Na jedné straně uměl učinit pragmatická a nelítostná rozhodnutí, jít si za vytčeným cílem, na druhé straně věřil v astrologii, byl to voják, ale také milovník umění a vědy… Pořad se pokusí přiblížit jednu z nejrozporuplnějších osobností své doby. Ukázat, jak jej vnímali současníci i lidé v pozdějších staletích – jak se na něj dívali spisovatelé, dramatici i historikové. Atmosféru dotvoří pečlivě vybraná dobová hudba. 

Účinkující: umělecký přednes – v jednání,  hudba – Veronika Vildmanová – soprán, Jitka Břízová Koláčná – housle,  Jana Vávrová – zobcové flétny, Radek Hanuš – cembalo

Koncert v rámci Jičínského hudebního předplatné. Předprodej vstupenek v Městském informačním centru na Valdštejnově náměstí v Jičíně.

Cena: 150 ,- Kč

Délka: 60 minut

Bezbariérový přístup: Ne 

Žánr: Koncert

Web představení: http://www.artepertutti.cz/

Místo představení:

Kostel sv. Ignáce

Partneři KZMJ

mujicin.cz www.vespo.cz www.cesky-raj.info

Sociální sítě