Kde: Porotní sál
Vstupenky
09. října Út 19:00
Collegio Trionfi

Collegio Trionfi

Komorní soubor Collegio Trionfi je tvořen třemi profesionálními hudebníky působícími v Pardubicích, které nadchly barevné a výrazové možnosti, jež vznikají spojením klarinetu, violoncella a klavíru.

Collegio Trionfi je také setkáním tří výrazných osobností a tvůrčím prostorem pro realizaci jejich hudebních nápadů.

Vladimír Brablec (klarinet) působí jako první klarinetista v Komorní filharmonii Pardubice. Narodil se v Českém Krumlově a dětství prožil v Českých Budějovicích. Vystudoval tamní gymnázium, potom Pražskou konzervatoř, logiku na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze a hru na klarinet na Hudební fakultě Janáčkovy akademie múzických umění v Brně pod vedením Milana Poláka a Víta Spilky. Od mládí se úspěšně účastní hudebních soutěží (1. místo na soutěži ZUŠ 2003 a 2004, 1. místo na soutěži konzervatoří v Ostravě 2006, 1. místo na soutěži Karla Ditterse z Dittersdorfu 2008, 1. místo na soutěžní přehrávce Filharmonie Brno 2011). V roce 2011 vyhrál konkurz do European Union Youth Orchestra, z mezinárodní soutěže v italském Udine si přivezl cenu Rotary Udine Nord za nejlepší provedení soudobé skladby (2013). Sólově vystoupil s Jihočeskou komorní filharmonií (Weber: Koncert Es dur), Moravskou filharmonií Olomouc (Mozart: Koncert A dur) a v abonentních řadách Filharmonie Brno (Debussy: Première rhapsodie) a Komorní filharmonie Pardubice (Vejvoda: David a Goliáš). Absolvoval masterclass u H. Rosengrena, S. Brill, P. Beltramini a dalších. V roce 2012 byl oceněn stipendiem Yamaha Music Foundation of Europe. Pro Český rozhlas nahrál Trio pro klarinet, violu a klavír Leo Smita.

David Matoušek (violoncello) působí jako vedoucí skupiny violoncell v Komorní filharmonii Pardubice. Pochází z Karlových Varů. Své hudební vzdělání započal studiem hry na housle, od svých 14 let se pak věnuje hře na violoncello. Po absolvování konzervatoře v Teplicích ve třídě Mgr. Tomáše Strašila, pokračoval ve studiu na Institutu pro umělecká studia Ostravské univerzity pod vedením MgA. Jiřího Hanouska. Během studia začal působit jako zástupce koncertního mistra violoncell v ostravském Divadle Jiřího Mirona, následně se pak v roce 2004 stal koncertním mistrem violoncell v Karlovarském symfonickém orchestru. I díky těmto zkušenostem se nakonec rozhodl pro menší hudební těleso, Komorní filharmonii Pardubice. Během studií absolvoval mistrovské kurzy u violoncellistů Františka Smetany, Jiřího Bárty, Evžena Rattaye, Václava  Bernáška a dalších.  Zúčastnil se též kurzů komorní a orchestrální hry v německém Klöster Michaelstein, kde jako sólista vystoupil pod vedením dirigenta Gernota Schulze. Kromě mnoha komorních koncertů vystupoval také jako sólista za doprovodu Severočeské filharmonie Teplice či Komorní filharmonie Pardubice. Rád se věnuje zajímavým projektům, ať už se jedná o spojení různých hudebních nástrojů, nebo  např. propojení arteficiální hudby s orientálními tanci. Je také členem alternativního tělesa Corvus Quartet, zabývajícího se interpretací moderních žánrů v klasickém složení smyčcového kvarteta. Kromě uměleckých aktivit se věnuje i pedagogické činnosti.

Jana Turková (klavír) je vedoucí klávesového oddělení na Konzervatoři v Pardubicích, kde vyučuje hru na klavír a též pracuje jako korepetitorka. Pochází z Chrudimi. Zde navštěvovala ZUŠ pod vedením Věry Paletové. Od roku 1982 studovala na konzervatoři v Pardubicích u Jarmily Lazovanové. Pod jejím vedením dosáhla úspěchů na soutěžích Concertino Praga (1984 – 1. cena v národním kole s klavírním triem), O cenu Beethovenova Hradce (Cena ČHF za nejlepší provedení soudobé skladby). Aktivně se zúčastnila mezinárodních interpretačních kursů ve Výmaru. Svoje dosavadní interpretační zkušenosti konzultovala s prof. Bernardem Reingeissenem. Ve studiích pokračovala na pražské AMU u doc. Miroslava Langera. Během studií získala 2. cenu Beethovenova Hradce (1989), koncertovala v Jugoslávii na setkání vysokých hudebních škol (1989) a umístila se na 4. místě na Mezinárodní soutěži Eduarda Flipse v Rotterdamu. V letech 1990 až 1992 pravidelně navštěvovala mezinárodní interpretační kursy v Piešťanech. Zde pracovala pod vedením světoznámých lektorů (Halina Czerny-Stefanska, Eugen Jakab a Eugene Indjic). AMU absolvovala sólovým recitálem a Mozartovým Koncertem A dur s Filharmonií Hradec Králové. Můžete se s ní také setkat na každoročních mezinárodních Hudebních dílnách v Turnově, kde vyučuje hru na klavír. Je zvána do porot četných soutěží. Důležitým oborem je i koncertní činnost – vystupuje sólově a jako komorní či orchestrální hráč. Můžete ji slyšet v řadě koncertů Filharmonie Hradec Králové či Komorní filharmonie Pardubice.

Koncert v rámci Jičínského hudebního předplatné. Předprodej vstupenek od 9. 7. 2018 v Městském informačním centru na Valdštejnově náměstí v Jičíně a online zde. Poskytujeme slevy ZTP.

Cena: 150 ,- Kč

Délka: 90 minut

Bezbariérový přístup: Ne 

Žánr: Koncert

Web představení: http://www.turkova.cz/

Hrají:

Jana Turková, Vladimír Brablec a David Matoušek

Místo představení:

Porotní sál

Vstupenky:

Technická podpora

FORMULÁŘ

Pokud máte dotaz k online prodeji vstupenek, případně jste neobdrželi vstupenky, nevíte si rady a chcete poradit, klikněte na tlačítko "FORMULÁŘ" a zanechte nám svůj kontakt. My se s vámi následně spojíme tak rychle, jak to jen půjde. Obvykle reagujeme do 30 minut.

 

Další termíny představení:

09. října Út 19:00Collegio Trionfi

Partneři KZMJ

mujicin.cz www.vespo.cz www.cesky-raj.info

Sociální sítě