Kde: Zám. zahrada
24. června Ne 17:00
Dechová hudba Jaroslava Kužela

Dechová hudba Jaroslava Kužela

Dechová hudba Jaroslava Kužela, pojmenovaná po svém zakladateli, byla založena na přelomu 80. a 90. let minulého století. Navazuje plynule na několikagenerační tradici Kuželovy kapely z Markvartic (ve formě dechového či tanečního orchestru), která je ještě o dalších 100 let starší.

Jedná se o sdružení amatérských muzikantů z širokého regionu, od Mladé Boleslavi po Jičín, od Mnichova Hradiště po Kopidlno, kteří se celkem pravidelně scházejí ke zkouškám v Markvarticích u Sobotky. Několikrát do roka kapela vystupuje veřejně – většinou v letní sezóně, dále pak na vánočních koncertech. Kapela je otevřena pro všechny muzikanty, kteří si chtějí zahrát, počet členů kolísá. V současné době (rok 2010) máme asi 18 instrumentalistů a 2 zpěváky.

Ve svém repertoáru vycházíme z klasiků české dechovky – Františka Kmocha, Karla Vacka, Jaromíra Vejvody, Josefa Poncara, Antonína Borovičky, Josefa Hotového, Ladislava Kubeše a mnoha dalších, které doplňujeme skladbami autorů mladších generací a autorů zahraničních.

Koncert v rámci Prodloužených víkendů, vstup zdarma.

Délka: 120 minut

Bezbariérový přístup: Ano 

Žánr: Koncert

Web představení: http://www.dhkuzel.cz/

Místo představení:

Zám. zahrada

Partneři KZMJ

mujicin.cz www.vespo.cz www.cesky-raj.info

Sociální sítě