Kde: Porotní sál
10. prosince Po 19:00
Linha Singers

Linha Singers

V letošním roce je tomu již 55 let, co se soubor Linha Singers věnuje originálnímu způsobu interpretace instrumentální hudby. Každý zpěvák souboru zastupuje nějaký hudební nástroj, takže všichni dohromady tvoří malý komorní orchestr. Nejde o karikaturu či lacinou zábavu, naopak, lidský hlas ve své osobité kráse dokáže často vyjádřit autorovy myšlenky mnohem přesvědčivěji než nástroj, kterému byly věnovány. Věříme, že „Linhovci“ vás o tom přesvědčí.

Rodinné stříbro (letos skutečně pětapadesátiletého!) vokálně instrumentálního souboru Linha Singers tvoří typické vokální transkripce drobných děl velkých mistrů 17.-19. stol. Aranžmá z pera zakladatele a doposud uměleckého vedoucího Jiřího Linhy získavají jako vždy svou lehkost na swingovém tepu doprovodné kapely. Těšit se můžete na autory zvučných jmen (W.A.Mozart, F. Schubert, A. Rejcha, J.A. Benda, B. Marcello a další).

Větší část koncertu je věnována kantorské vánoční muzice. V dějinách české hudby je zvláštní kapitola, kterou ostatní evropské země postrádají. V 18.stol., kdy především z náboženských důvodů opustili českou zem skladatelé věhlasných jmen, vznikla u nás tzv. „kantorská hudba“, díla vesnických učitelů, kteří dělili svou pozornost mezi školu, církev a šlechtu. Byli to výborní hudebníci, kteří vedli chrámové sbory a orchestry a hráli v zámeckých kapelách. Jejich skladby jsou jednoduché, zpěvné a hlavně velmi optimistické. Toto údobí je reprezentováno jmény jako T. Kolovrátek, T.N. Koutník, J.I. Linek, K.V. Holan Rovenský, J.J. Ryba, J. Schreier a další. Snad i vám jejich skladby přinesou radost a vánoční náladu.

Koncert v rámci Jičínského hudebního předplatné. Předprodej vstupenek od 9. 7. 2018 v Městském informačním centru na Valdštejnově náměstí v Jičíně. Poskytujeme slevy ZTP.

Cena: 150 ,- Kč

Délka: 90 minut

Bezbariérový přístup: Ne 

Žánr: Koncert

Web představení: http://linhasingers.com/

Místo představení:

Porotní sál

Další termíny představení:

10. prosince Po 19:00Linha Singers

Partneři KZMJ

mujicin.cz www.vespo.cz www.cesky-raj.info

Sociální sítě