Kostel sv. Jakuba
14. září Čt 19:00
Pavel Šporcl a Smiling String Orchestra

Pavel Šporcl a Smiling String Orchestra

Pavel Šporcl je český houslový virtuóz světového renomé. Jedná se o velmi výraznou a silnou uměleckou osobnost, laureáta mnoha předních houslových soutěží, dnes patrně vůbec nejpopulárnějšího českého umělce působícího v oblasti vážné hudby. Po studiích na konzervatoři a na AMU (prof. Václav Snítil) studoval houslovou hru v USA (Dorothy DeLay, Itzhak Perlman, Masao Kawasaki, Eduard Schmieder). Vystupuje na světových pódiích, festivalech (Salzburger Festspiele, Pražské jaro, Schleswig-Holstein) i s renomovanými orchestry (Česká filharmonie,Tokyo Metropolitan Symphony Orchestra, National Orchestra de France, Liverpoolská královská filharmonie, Orchestre de Paris).

Smyčcový orchestr Smiling String Orchestra působí při Základní umělecké škole Střezina v Hradci Králové od roku 2013. Pod vedením pedagoga Mikuláše Ježka si úspěšně buduje vlastní tvář, výraz i pozici mezi ostatními hudebními formacemi. Jádro orchestru tvoří žáci smyčcového oddělení (housle, viola, violoncella, kontrabasy) ve věku od 10 do 18 let. Souběžně s orchestrem působí smyčcové kvarteto ve složení, Anna Vernerová, Marie Bařinová (housle), Ondřej Metelka (viola) a Anna Marie Kadečková (violoncello).
Orchestr neustále rozšiřuje repertoár, s nímž vystupuje samostatně i v rámci větších koncertů. Úspěšně se účastní i soutěží žákovských orchestrů, hned v prvním roce existence získali druhé místo v krajské soutěži. V roce 2015 se členové orchestru zúčastnili koncertního soustředění v italském Rimini, v červnu 2016 vystoupili na festivalu Škroupovy Osice Škroupovi. Mimořádný úspěch měl o měsíc dříve absolventský koncert v Muzeu východních Čech v Hradci Králové.

Předprodej vstupenek od 10.7.2017 v Městském informačním centru na Valdštejnově náměstí v Jičíně.

Cena: 350 ,- Kč

Délka: 80 minut

Žánr: koncert

Web představení: http://www.pavelsporcl.cz/

Hrají:

Pavel Šporcl, Smiling String Orchestra (ZUŠ Střezina v Hradci Králové)

Místo představení:

Kostel sv. Jakuba

Partneři KZMJ

mujicin.cz www.vespo.cz www.cesky-raj.info

Sociální sítě