Divadlo
Vstupenky
20. dubna Pá 19:00
S úsměvy idiotů – předplatné „B“ 2017 (náhrada)

S úsměvy idiotů – předplatné „B“ 2017 (náhrada)

Náhradní divadlo z Abonmá řady „B“ roku 2017 za zrušené představení Lidská tragikomedie! Večer s písničkami legendární dvojice Vodňanský & Skoumal, špikovaný hořkovtipnými básničkovými opusy režiséra Jana Borny.

Před sedmnácti lety zahájilo Divadlo v Dlouhé tradici kabaretů aneb poetických literárně-hudebních večerů ve svém foyer titulem Kabaret Richard Weiner. Po tomto pomyslném prologu všech kabaretů v Dlouhé následovaly ještě další tři: Kabaret Vian—Cami, Kabaret Prévert—Bulis a Kabaret Kainar — Kainar. A tradice pokračuje kabaretem tentokrát více literárním, jehož kostru tvoří písničky dvojice Vodňanský — Skoumal a maso-hořko-vtipné opusy režiséra Jana Borny, který se představí i jako básník. Zazní také anonymní poezie a nápisy ze zdí činžáků i toaletních kabinek, jak je posbírali básníci Zdeněk Troup a  Miroslav Holub. To vše ve scéně a s kresbami výtvarníka Jaroslava Milfajta.

Naše inscenace je ohlédnutím za textappealovou formou divadla, kterou proslavily malé scény a autorské dvojice šedesátých let. Název „S úsměvy idiotů“ je pak pokornou parafrází slavného titulu dvojice V a S „S úsměvem idiota“. A protože velkou část této divadelní formy tvořila hudba, soubor našeho divadla vám opět předvede, že se v Dlouhé skrývají opravdu zdatní muzikanti.

Kdo nutně potřebuje prudké dějové zvraty či údery brutální stylizace, mohl by být zklamán. Ale ten, komu udělají radost i věci prostší a jemnější, bude potěšen.

O vynikající kvalitě představení svědčí i vysoké hodnocení na I-divadlo

Předprodej vstupenek od 7.2. v Městském informačním centru na Valdštejnově náměstí v Jičíně, nebo online zde. Divadlo včetně baru je otevřeno vždy hodinu před začátkem představení či koncertu, na divadelní představení a koncerty na sezení je přísný zákaz vnášení občerstvení do sálu!

Cena: 350, 300, 250 ,- Kč

Délka: 135 minut

Přístupnost: Od 15 let

Bezbariérový přístup: Ano 

Autor: Miroslav Hanuš

Divadlo: Divadlo v Dlouhé, Praha

Režie: Jan Borna, Miroslav Hanuš

Žánr: Kabaret

Web představení: https://www.divadlovdlouhe.cz/repertoar/s-usmevy-idiotu/

Místo představení:

Divadlo

Vstupenky:

Partneři KZMJ

mujicin.cz www.vespo.cz www.cesky-raj.info

Sociální sítě