Divadlo  
Vstupenky
13. září Pá 19:30
Božská Sarah – JMP

Božská Sarah – JMP

Příběh posledního léta světově proslulé herečky a vyhlášené skandalistky Sarah Bernhardtové režíruje Alice Nellis jen krátký čas poté, co s velkým úspěchem společně s Ivou Janžurovou inscenovala ve Stavovském divadle Audienci u královny.

Iva Janžurová prozrazuje: „Asi je to netrpělivé, toužené, ale i obávané rozhodování mnoha hereček, jak a kdy vyprostit z nádherného scenáře Johna Murrella svoji kreaci, svoji představu o Sarah Bernhardtové. V rozmarném dialogu ze závěru hry říkají si ona a Oscar Wilde: Myslíte, že lidé, kteří budou žít po nás – vlastně už žijí – že ti lidé nové doby pochopí, co jsme byli zač, v co jsme doufali, co jsme chtěli dokázat? Že pochopí to naše radostné sobectví, radostnou nevědomost?”

Chceme se o to pokusit spolu s vámi, našimi diváky. Budete se bavit, budete se spolu se Sarah cítit spalováni sluncem v její rezidenci na ostrově u bretaňského pobřeží, cestovat s ní jejím vlastním vlakem pětkrát křížem krážem Severní i Jižní Amerikou a sledovat statečnou cestu ženy ověnčené světovou slávou, ale i ženy sčítajícící nezdary a rány, které takový velký osud přináší.

Sarah ve spolupráci se svým Pitouem – asistentem, sekretářem, sluhou a kdovícoještě v jedné osobě (tuto roli alternují Kryštov Hádek a Igor Orozovič) – píše své memoáry. “Najala jsem si vás, abyste mi pomáhal,” opakuje Sarah nemotornému, ale oddanému asistentovi a mučí ho i zbožňuje! A úkoly, kterými ho energicky zasypává a které se jeví být často nad jeho síly, jsou zdrojem komediálnosti celého večera.

„Iva Janžurová skvěle ztvárnila smrtelnost jedné celebrity.“

Předprodej vstupenek od 2. 9. 2019 v Městském informačním centru na Valdštejnově náměstí v Jičíně a online zde.

Cena: 400, 350 a 300 ,- Kč

Délka: 165 minut

Bezbariérový přístup: Ano 

Autor: John Murrell

Divadlo: Divadlo Kalich, Praha

Režie: Alice Nellis

Žánr: Drama, komedie

Web představení: https://www.divadlokalich.cz/repertoar/83-bozska-sarah/

Hrají:

Sarah Bernhardtová ….. Iva Janžurová; Georges Pitou ….. Kryštof Hádek / Igor Orozovič

Místo představení:

Divadlo  

Vstupenky:

Technická podpora

FORMULÁŘ

Pokud máte dotaz k online prodeji vstupenek, případně jste neobdrželi vstupenky, nevíte si rady a chcete poradit, klikněte na tlačítko "FORMULÁŘ" a zanechte nám svůj kontakt. My se s vámi následně spojíme tak rychle, jak to jen půjde. Obvykle reagujeme do 30 minut.

 

Další termíny představení:

13. září Pá 19:30Božská Sarah – JMP

Partneři KZMJ

mujicin.cz www.vespo.cz www.cesky-raj.info

Sociální sítě