Kde: Porotní sál  
Vstupenky
09. října St 19:00
Deep river Jany Stehr

Deep river Jany Stehr

Nejkrásnější černošské spirituály v podání sopranistky Jany Stehr a Smíšeného pěveckého sboru Bořivoj z Lomnice nad Popelkou.

Jana Stehr je absolventkou konzervatoře v Pardubucích u prof. Svatavy Šubrtové. Dále si doplnila své studium u komorní pěvkyně Elisabeth Lachmann v Dortmundu a na mezinárodních mistrovských kurzech u prof. André Kucharského z Mnichova. Je nositelkou Zemské ceny Severního Porýní – Westfálska a finalistkou pěveckých soutěží v Berlíně, Mnichově, Vídni či Karlových Varech. Již během studia byla angažována jako sólistka Státní opery v Ostravě. Dále působila jako sólistka v Kalínské operetě a v Severočeském divadle v Ústí nad Labem a spolupracovala na různých operních projektech. Převážně se věnuje koncertní činnosti – vytváří hudební projekty – „Perly světových muzikálů“, „Od operety po muzikál“, „Nebeské melodie“, „Deep River – nejkrásnější černošské spirituály“. Je spoluzakladatelkou sólového kvarteta SoNGS, které vystupuje s programy církevní i světové hudby. Zpívá sólové party různých oratorií, jako například v Dvořákově Stabat Mater či Requiem, Händlově Messiáši, Schumanových Scénách z Fausta, Verdiho Requiem. Vystupuje na různých světových festivalech – WDR – Musikfest, Mosel – Festwochen, Drüggelte Konzerte, aj.. Spolupracuje s televizí WDR a koncertuje s orchestry – Philarmonisches Sinfonieorchester Köln, Neue Philharmonie Westfalen, Thüringer Philharmonie Gotha – Suhl, Staatsorchester Rheinische Philharmonie Koblenz, Gürzenich Orchester Köln, Kammerphilharmonie Graubünden, Orkiestra filharmondii Dolnoslaskiej, Orchester des Stadt Zalaegerszeg. Koncertuje v Holandsku, Polsku, Itálii, Bosně a Herzegovině, Rakousku Anglii a Německu.

Smíšený pěvecký sbor Bořivoj v Lomnici n. Pop. patří k nejdéle působícím pěveckým sborům Libereckého kraje. Byl založen v lednu 1862 pouhý rok po pražském Hlaholu. Jeho prvním dirigentem byl významný lomnický rodák pan František Doubravský, autor celé řady světských i duchovních skladeb. V prvních letech sdružoval Bořivoj jen muže. Vytkl si za úkol spojit všechny milovníky hudby. Jeho činnost byla naplněna nejen českou a slovenskou lidovou písní, ale i skladbami B.Smetany, A.Dvořáka, Z.Fibicha, J.B.Foerstera a dalších. Po celá léta byla činnost Bořivoje svázána se životem Lomnice (1863 slavnostní položení základního kamene nové radnice, 1900 odhalení pomníku Mistra Jana Husa). Po první světové válce dospěl k velkému rozvoji své činnosti (1919 nastudování 1.dějství Dvořákovy Rusalky, 1919 Smetanovy Hubičky). Významnými mezníky činnosti bylo i 100. výročí založení v r. 1962, televizní vystoupení v r. 1976, koncert k oslavě 140. výročí svého založení 2002.
Repertoár sboru reprezentuje vývoj vícehlasého zpěvu od 16. století po současnost. Často obsahuje i skladby hudby duchovní. Další žánry jsou zastoupeny lidovými písněmi, spirituály i sborovými úpravami populární hudby. V současné době působí sbor pod křídly Kulturního a informačního střediska Lomnice nad Popelkou.

Předprodej vstupenek od 5. 9. 2019 v Městském informačním centru na Valdštejnově náměstí v Jičíně a online zde.

Cena: 150, děti a senioři 120 ,- Kč

Délka: 90 minut

Bezbariérový přístup: Ne 

Žánr: Koncert

Web představení: https://janastehr.com/

Místo představení:

Porotní sál  

Vstupenky:

Technická podpora

FORMULÁŘ

Pokud máte dotaz k online prodeji vstupenek, případně jste neobdrželi vstupenky, nevíte si rady a chcete poradit, klikněte na tlačítko "FORMULÁŘ" a zanechte nám svůj kontakt. My se s vámi následně spojíme tak rychle, jak to jen půjde. Obvykle reagujeme do 30 minut.

 

Další termíny představení:

09. října St 19:00Deep river Jany Stehr

Partneři KZMJ

mujicin.cz www.vespo.cz www.cesky-raj.info

Sociální sítě