Dnes to všechno vypukne! – KZMJ
Infocentrum  
18. května Pá 14:40

  Dnes to všechno vypukne!

  Po velkých přípravách se město dočkalo velkých oslav Albrechta z Valdštejna, který je pro Jičín jednou z nejvýznamnějších osobností. Na jeho počest se v centru Jičína bude konat historický trh, koncerty, vojenské přehlídky, divadla a další historické zajímavosti.

  Na co se konkrétně můžete těšit? Už dnes se můžete vydat na besedu ke 435. výročí od narození Albrechta z Valdštejna. Večer se bude ubírat i tóny hudebními, které se budou linout jak z kostela sv. Ignáce, tak z budovy Valdštejnského zámku. 

  Zítra se na slavnosti přijede podívat sám Albrecht z Valdštejna se svou družinou. Do centra města se sjedou mnozí kejklíři, mušketýři doboví řemeslníci ale i pohádkáři a tanečníci. Jičín ožije bujarým děním, které zaujme všechny návštěvníky. Slavností večer bude zakončen barokní zahradní slavností s benátským ohňostrojem v zámeckém parku.

  V poslední slavnostní den se v prostorách Valdštejnské lodžie koná rodinná slavnost pro všechny smysly, plná obrazů ze zvířecího světa a hodových bajek. Proto vezměte masku a přijďte na velké oslavy Valdštejnského zvířecího hodokvasu!

  V Jičíně se toho bude dít ale ještě mnohem víc! 
  Proto přijměte pozvání samotného Albrechta z Valdštejna a přijďte se vrátit do minulosti.

   

  Partneři KZMJ

  mujicin.cz www.vespo.cz www.cesky-raj.info

  Sociální sítě