Festivalové září – KZMJ
Infocentrum  
24. srpna Pá 14:03

  Festivalové září

  Od 7. do 9. září se můžete těšit na První ročník festivalu world music, alternativní hudby a netradičního divadla ve Valdštejnské Lodžii, který nese název LODŽIE WORLDFEST. Během tohoto víkendového festivalu se můžete těšit na téměř třicítku umělců a vystoupení. V pátek se můžete například těšit na nejvýraznější zpěvačku a houslistku české alternativní tvorby Ivu Bittovou.

  Celý program a další informace naleznete zde.

   

  O tomto víkendu to ale není vše, na Prachově se u Turistické chaty uskuteční festival Prachovění. Můžete se těšit na bohatý program hned na dvou scénách. První se nachází u Turistické chaty a 7. 9. se zde můžete těšit na Xaviera Baumaxu a 8. 9. zde vystoupí DJ Minnie. Druhá scéna se nachází u rybníku Pelíšek a nese název Nový cirkus. Zde se můžete těšit na několik vystoupení s cirkusovou tématikou, projekci do vodní stěny a občerstvení.

  Více informací o festivalu naleznete na této facebookové události.

   

  Od 12. do 16. září se koná tradiční festival Jičín – město pohádky. Letos nás čeká již 28. ročník, který ve středu slavnostně zahájí po průvodu v maskách jako každý rok Jiří Lábus. Můžete se těšit na bohatý program, spoustu občerstvení a zábavy. Již několikátým rokem je festival obohacen vedlejším programem Jinčí Čin, který se letos zaměří na jičínská sídliště a jejich kulturu. Festival bude oficiálně zakončen sobotním ohňostrojem, kterému bude předcházet koncert kapely Rybičky 48. V neděli se můžete vydat historickým autobusem na příjemný výlet do Hořic nejen za Krakonošem.

  Podrobný program naleznete na: www.pohadka.cz

   

  A další novinka! 15. -16. 9. od 9:30 do 17:00 se můžete těšit na Slackline festival na Valdštejně. Jedná se o pilotní nultý ročník tohoto festivalu. A na co se můžete těšit? Během víkendu Vás čekají komentované exhibice slacklinerů, budete mít možnost si chůzi po lajně vyzkoušet a nepřijdete ani o výklad průvodců a historii hradu Valdštejn.

  Více informací zde.

  Partneři KZMJ

  mujicin.cz www.vespo.cz www.cesky-raj.info

  Sociální sítě