Biograf Český Ráj
Vstupenky
19. května Ne 16:45
G. Verdi: La Traviata

G. Verdi: La Traviata

Po svém prvotním odmítnutí se Verdiho ojedinělá opera, jejíž příběh se rozvíjí ve Verdiho současnosti, La traviata, založená na Dumasově „Dámě s kaméliemi“, stala jedním z nejuznávanějších děl skladatele. K rozpačitému přijetí došlo z několika příčin. Jednak byl Verdi znám jako autor historických témat a nyní přichází s příběhem své doby, a navíc s hlavní postavou kurtizány ve vysoké společnosti, jež je představována jako tragická žena. Zříká se i samotného života, aby ochránila čest svého milence. Příběh s hlubokým smyslem pro lidskost a psychologickým zobrazením postav a jejich pocitů přinesl Verdimu legendární postavení. Za povrchní luxusní zábavou a frivolním potěšením se skrývá ostrá krutost sociální třídy, pro kterou je možné koupit a prodávat vše. Před tímto paradoxem stojí pouze Violetta jako klasická hrdinka, jejíž oběť překračuje lásku a smrt.

Cena: 200 ,- Kč

Délka: 125 minut

Země původu: Španělsko

Žánr: Opera

Úprava: Titulky

Hrají:

Dirigent: Renato Palumbo • Režie: David McVicar • Kostýmy: Tanya McCallinová • Světla: Jennifer Tipton • Choreografie: Andrew George • Sbormistr: Andrés Máspero • Hrají: Ermonela Jaho, Francesco Demuro, Jesús Rodríguez, Marifé Nogales, Marta Ubieta, Albert Casals, Fernando Radó

Místo představení:

Biograf Český Ráj

Vstupenky:

Technická podpora

FORMULÁŘ

Pokud máte dotaz k online prodeji vstupenek, případně jste neobdrželi vstupenky, nevíte si rady a chcete poradit, klikněte na tlačítko "FORMULÁŘ" a zanechte nám svůj kontakt. My se s vámi následně spojíme tak rychle, jak to jen půjde. Obvykle reagujeme do 30 minut.

 

Další termíny představení:

19. května Ne 16:45G. Verdi: La Traviata

Partneři KZMJ

mujicin.cz www.vespo.cz www.cesky-raj.info

Sociální sítě