I informační centra mají svůj den! – KZMJ
Infocentrum  
11. listopadu Po 10:10

  I informační centra mají svůj den!

  V dnešní době většina lidí z vyspělé části světa má rychlý přístup k mnoha informacím prostřednictvím internetu a sdělovacích prostředků. Ovšem pravdivost některých informací je velkou otázkou! Majákem ve světě dezinformací jsou však informační centra, kde návštěvník na žádné „fake news“ nenarazí!

  Proto se v tento den konal svátek všech „Íček“, neboli první ročník celorepublikového projektu Den informačních center. Jičínské středisko nebylo výjimkou. Přichystalo si netradiční program, zároveň si dalo za cíl, představit svoji činnost a také trochu poodhalit zákulisí. Vše začalo již v 8:00 v rámci prodloužené otevírací doby. Každý z návštěvníků měl možnost se nechat pohostit občerstvením od regionálních producentů, kteří mají v sortimentu Íčka opravdu velký podíl! Prvních padesát návštěvníků získalo speciální turistickou vizitku, což je sběratelská samolepka, jejíchž sbírání je v posledních letech velkým fenoménem! A nezapomnělo se ani na ty nejmenší, kteří si odnesli balonek se symbolickým bílým „I“ v zeleném poli a mohli si také prohlídnout interaktivní Galerii Rumcajsův svět Radka Pilaře.

  Program, ale nebyl jenom o jídle, pití a dárečcích! Nutné bylo také zapojit mozkové závity a předvést své znalosti o Jičíně a blízkém okolí v rámci JIČÍNSKÉ TAJENKY. Nutno podotknout, že i přes malý chyták byla většina luštitelů úspěšná a odnesla si domů odměnu. Fajnšmekři se poté vydali na komentovanou prohlídku centra města, ve které byla spousta drobných perliček, aby se i místní dozvěděli o našem Jičíně něco nového. Pomyslnou třešničkou na závěr byla prohlídka nových prostor v podloubí zámku, kde je připravena velká řada technických vymožeností a novinek!

  Velmi příjemný den s námi někteří strávili prakticky celý! A byli dokonce i gratulace a poděkování za naše služby. Ale ta největší odměna přišla až deset minut před zavírací dobou! Společně s turistkou až z dalekého Chomutova, která si vzala celý den dovolené, aby za námi mohla přijet a poblahopřát k „našemu svátku“.

  Kdo to celé nestihl, tak nesmutní, protože úsměvy a zaručené rady rozdáváme (i přijímáme) pořád! Jenom ty oslavy zase až za rok! Děkujeme za podporu J

  Za Íčko Jičín – Jakub Šeps

  Partneři KZMJ

  mujicin.cz www.vespo.cz www.cesky-raj.info

  Sociální sítě