Městské informační centrum Jičín

infocentrum Jak se říká, „Všechny cesty vedou do Říma“, u nás v Jičíně říkáme „Všechny cesty by měly začít v infocentru“ :-) Vyberte si naše íčko pro první kroky po našem pohádkovém městě. Rádi Vám doporučíme, kam se u nás podívat, poskytneme Vám bezplatné turistické informace o městě Jičíně a o Českém ráji. A co víc, na žádnou otázku neznáme odpověď ne! Zakoupit u nás můžete nejen běžné turistické zboží, ale navíc regionální produkty a hlavně suvenýry s celou rodinkou loupežníka Rumcajse!

A čím dalším je město Jičín kromě postavy Rumcajse proslulé? Především tím, že se jedná o historické město spojené s vévodou Albrechta z Valdštejna, který nechal postavit spoustu krásných staveb v centru i v okolí Jičína. Nejznámější je bezpochyby historické centrum s Valdickou bránou, podloubím a kostely.

Další co bychom mohli o Jičíně říci, je to, že je považován za bránu do Českého ráje. Co by kamenem dohodil, jsou Prachovské skály. V informačním centru Vám poradíme, jak se tam dostanete, kde zaparkovat a zkrátka vše, co potřebujete vědět.

Proto neváhejte a Vaše výletování začněte právě u nás v MIC. Najdete nás v budově Jičínského zámku, kde nám milostivý knížepán přenechal prostor v jednom ze tří nádvoří – hledejte arkády! :-)

Infocentrum se od 27.4. vrací do provozu

O znovuotevření bylo rozhodnuto ve čtvrtečních večerních hodinách, i přesto jsme stihli vše potřebné pečlivě nachystat. Pokud se k nám rozhodnete vydat, přečtěte si prosím opatření, které u nás budete muset dodržovat.

Infocentrum zůstává až do odvolání zavřené!

Divadlo, kino, bazén, muzeum, galerie, knihovna, zimní stadion...a teď už i Infocentrum. Od soboty 14.3.2020 zůstaneme až do odvolání za zavřenými dveřmi. Rozklikněte pro více informací.

Rok 2019 okem „Íčka“

Jako každoročně, ani letos nemůže chybět ohlédnutí za uplynulým rokem! V mnoha ohledech byl velmi úspěšný a to potvrzuje i vysoká návštěvnost Městském informačním centru v Jičíně. Pokud se podíváme na celkové číslo, tak jde o neuvěřitelných 131 483 návštěvníků. Infocentrum si proto, stejně tak jako v předchozích letech, udrželo titul nejnavštěvovanějšího informačního centra v Českém ráji.

Vypadáš jako Rumcajs nebo Manka a potřebuješ brigádu na léto?

Pokud ano, tak hledáme právě tebe! Bližší info najdeš na letáku a pak už se stačí jenom přihlásit!

Kalendář TOP akcí 2020 je na světě!

Ptali jste se, chtěli jste to, a je to tady! Seznam těch největších akcí, na které se můžete v tomto roce těšit je konečně k vyzvednutí na pultu Infocentra.

Kontakty

Telefon +420 493 534 390

GPSmic@jicin.org

GPSMěstské informační centrum Jičín, Valdštejnovo náměstí 1, 506 01  Jičín

GPS50.436508, 15.352155

Otevírací doba

Měsíc po – pá
so ne
září* – duben 9:00 – 17:00
9:00 – 15:00
zavřeno
květen 9:00 – 17:00
9:00 – 12:00
zavřeno
červen 9:00 – 17:00 9:00 – 15:00 10:00 – 13:00
červenec – srpen 8:00 – 18:00 9:00 – 17:00 9:00 – 17:00

 

 

 *V září, do ukončení festivalu Jičín – město pohádky, se otevírací doba řídí srpnovou otevírací dobou.


Městské informační centrum v Jičíně je členem Asociace turistických informačních center České republiky od roku 2008.

 Členský list A.T.I.C. ČRCertifikát klasifikační třída BLogotyp ATICCR

www.aticcr.czMěstské informační centrum zajišťuje provoz kostýmovaných postaviček Rumcajse a Manky, které jsou částečně financovány z dotačního fondu Královéhradeckého kraje. Děkujeme 🙂

Partneři KZMJ

mujicin.cz www.vespo.cz www.cesky-raj.info

Sociální sítě