Kde: Porotní sál
24. dubna St 19:00
Jaroslav Šonský (housle) a Gesine Tiefuhr (klavír)

Jaroslav Šonský (housle) a Gesine Tiefuhr (klavír)

Duo se představí v ambiciózním programu ze skladeb světových mistrů jako jsou A. Vivaldi, L. V. Beethoven, E. Grieg a T. Vitali.

Jaroslav Šonský – přední český houslový virtuos, který žil v Lomnici nad Popelkou a od r. 1975 žije ve Švédsku. Studoval u Alexandra Plocka na pražské HAMU, absolvoval mistrovské kurzy mj. u Semjona Snitkovského a Menahema Presslera, později sám vyučoval na mistrovských kurzech v Kanadě, USA, Brazílii i v Evropě. Řadu let působil v klavírním triu (EPOS TRIO – BERLIN). Jako sólista a komorní hráč koncertoval ve více než dvaceti zemích světa, i při velmi prestižních událostech – pro švédského krále nebo při poslední zahraniční návštěvě prezidenta Václava Havla v Německu. Profiluje se též jako hudební manažer, inicioval řadu mezinárodních projektů, které reprezentovaly českou hudbu a kulturu ve světě. V roce 2012 v Praze založil smyčcový ansámbl Martinů Strings Prague, s nímž se věnuje dramaturgicky objevnému repertoáru.

Gesine Tiefuhr pochází z Hannoveru. Studovala klavír u prof. Bernarda Eberta na Vysoké škole hudební, kde současně ukončila studia ve hře na varhany a cembalo. Ve studiích klavírní hry pokračovala dále u Yara Bernette v Hamburku a později u Hanse Leygrafa a Leonory Josiović z Moskvy. Důležitou složkou její hudební činnosti byla již záhy i komorní hudba a doprovázení pěvců. Koncertovala s různými hudebními partnery ve většině evropských zemí, ve Střední a Jižní Americe a podílela se na mnoha rozhlasových a gramofonových nahrávkách.

Koncert v rámci Hudebního předplatné 2019. Předprodej vstupenek v Městském informačním centru na Valdštejnově náměstí v Jičíně od 24. 1. 2019. Poskytujeme slevy ZTP.

Cena: 190 ,- Kč

Délka: 90 minut

Bezbariérový přístup: Ne 

Žánr: Koncert

Web představení: http://www.jaroslavsonsky.com/Jaroslav_Sonsky/Main_%28cz%29.html

Místo představení:

Porotní sál

Partneři KZMJ

mujicin.cz www.vespo.cz www.cesky-raj.info

Sociální sítě