Jičínské Íčko hodnotí a plánuje – KZMJ
Infocentrum  
16. ledna Út 8:10
Jičínské Íčko hodnotí a plánuje

  Jičínské Íčko hodnotí a plánuje

  Rok se sedmičkou na konci byl pro nás, v Městském informačním centru Jičín, rekordní. Návštěvnost se vyšplhala k úctyhodnému číslu 124.515 osob, což je číslo daleko větší, než v minulých letech a dělá z nás jedno z nejnavštěvovanějších „Íček“ v celé republice. Velice děkujeme za přízeň. Děkujeme také za druhé místo v soutěži “Nejlepší informační centrum Královehradeckého kraje” pořádanou Asociací turistických informačních center ČR a měsíčníkem KAM po Česku. Mezi pozitiva také patří vytvoření atraktivní podoby měsíčníku “KAM Jičín a okolí” a též katalogu UBYTOVÁNÍ V JIČÍNĚ. Pořádali jsme také úspěšné akce: LOUPEŽNICKÁ VÝPRAVA DO BIOGRAFU ČESKÝ RÁJ a OCHUTNEJ ČESKÝ RÁJ. A nemohli jsme chybět na festivalech: Jičín – město pohádkyJičínský Food Festival a Jičínský Wine festival. Vyrobili jsme si magnetky s Rumcajem a Mankou, které v sortimentu citelně chyběly. A když už jsme u nejznámějšího pohádkového obyvatele města Jičína, tak loni jsme oslavili jeho padesátileté výročí. A také ho prezentovali i v jiných městech. Proto ani v roce 2017 nemohly chybět postavičky Rumcajse a Manky, kteří v letních měsících korzovali Jičínem a také celoročně otevřená Galerie Rumcajsův svět Radka Pilaře. Tyto dvě činnosti se už mohou zdát naprostou samozřejmostí, ale to, že máme perfektní brigádníky je věc naprosto unikátní. Děkujeme všem, kteří se na provozu podíleli!

  A co se chystá na letošní rok? Tou největší změnou bude dokončení rekonstrukce původních prostor a tím pádem i stěhování zpět do prostor v podloubí. Už teď můžeme prozradit, že nové Íčko bude plně bezbariérové, s velkým dětským koutkem (nebo spíš koutem? :)), plné high-tech novinek, přístupné i z Muzejního nádvoří a samozřejmě plné informací. Důležitá otázka: Kdy se na nové Íčko můžeme těšit? Velmi pravděpodobně již v polovině roku. O přesném termínu Vás budeme informovat.

  Další novinkou je prodloužení víkendové otevírací doby v červenci a srpnu. V sobotu a neděli bude otevřeno od 9:00 do 17:00. A protože v létě nás navštěvujete opravdu velmi rádi a velmi často, tak pro Vás posílíme personální obsazení, jak přímo v Íčku, tak v Galerie Rumcajsův svět Radka Pilaře. Dále se také chystáme na kompletní redesign webu www.jicin.org a také Jičínských výletních novin. To vše samozřejmě ve velmi úzké spolupráci s městem Jičín. A také plánujeme zapojení do Českého systému kvality služeb a oficiální zahájení průvodcovských služeb.

  Jelikož patříme pod křídla Kulturní zařízení města Jičína, tak se velmi těšíme na otevření Biograf Český ráj Jičín, které nás čeká již na jaře a také se budeme podílet na oslavách stého výročí republiky. A když jsme u těch akcí, tak kromě těch tradičních se chystáme na květnové Valdštejnské slavnosti.

  Prostě už teď víme, že se rozhodně nudit nebudeme a doufáme, že se vše vydaří podle plánů   Jičínské Íčko toho totiž umí daleko víc, než jen podávat informace  🙂

  MIC Jičín – interiér

  Partneři KZMJ

  mujicin.cz www.vespo.cz www.cesky-raj.info

  Sociální sítě