Jičínské Íčko plné novinek! – KZMJ
Infocentrum  
10. května Pá 15:22

  Jičínské Íčko plné novinek!

  Nová turistická sezona, inovovaný dress code! Díky dotaci z Krajského úřadu Libereckého kraje budou všichni zaměstnanci i brigádníci nově oblečeni do slušivého oblečení. Takže nás zaručeně poznáte! Kolegyně budou mít zelená trička a tílka a kolegové zelená trička a modré košile! 

  Pohádkové postavičky Rumcajs a Manka, budou každý letní pátek v červenci a srpnu provázet malé i velké po Cipískově stezce. Zájemci se mohou těšit na interaktivní úkoly, čtení pohádek a mnoho dalšího. Navíc je na konci čeká zajímavá odměna. Samozřejmostí zůstává korzování této pohádkové dvojice v centru města o každém prázdninovém dnu. A to samozřejmě není vše, na letní pondělky se navíc připravují dopolední komentované prohlídky města, které bude mít na starosti právě kolektiv nejnavštěvovanějšího Íčka v Českém ráji. Zaměřené budou na historii města, fenomén vévody Albrechta z Valdštejna a ty nejznámější památky. Prohlídky jsou založeny na bázi oblíbených „free walking tours“, což znamená, že zájemci ušetří svým peněženkám a prohlédnou si Jičín naprosto zdarma. Obě dvě prohlídky jsou též zapojeny do tradičního projektu Prodloužené víkendy.

  Prohlídky ani oblečení však nejsou tou největší změnou. Na druhou polovinu letošního roku se chystá dlouho očekávané otevření kompletně zrekonstruovaných prostor Íčka v podloubí Valdštejnského paláce. Ty nabídnou vyšší komfort a standard poskytovaných služeb. Kromě výrazně rozšířené a tematicky rozdělené plochy pro prezentaci turistických cílů, atraktivit a místních kulturních akcí, je připraven i dětský koutek, projekční plocha, velkoplošná dotyková obrazovka pro interaktivní zobrazení map a mnoho dalších novinek. Navíc tyto prostory jsou zcela bezbariérové a celkově více turisticky přátelské. S otevřením je spojena další novinka a ta se týká interaktivní Galerie Rumcajsův svět Radka Pilaře. Expozice pro rodiny s dětmi, kde se rázem malí i velcí ocitnou v prostředí příběhů o loupežníkovi Rumcajsovi, bude nyní otevřena celoročně každý den a to vždy od 9:00 do 17:00. Sledujte náš facebookový profil: Městské informační centrum Jičín, kde naleznete aktuální informace o otevření rekonstruovaných prostor. Jak se říká, „Všechny cesty vedou do Říma“, tak u nás v Jičíně říkáme „Všechny cesty by měly začít v infocentru.“  Protože jičínské Íčko toho umí daleko víc, než jen podávat informace. 🙂

   

  Partneři KZMJ

  mujicin.cz www.vespo.cz www.cesky-raj.info

  Sociální sítě