Jičínské Íčko pomáhá a také myslí ekologicky – KZMJ
Infocentrum  
20. června Čt 12:27

  Jičínské Íčko pomáhá a také myslí ekologicky

  Pomáhat potřebným a myslet šetrně k životnímu se v dnešní době stává prakticky již standardem. Také proto se Městské informační centrum Jičín v rámci společenské odpovědnosti zapojuje dvěma malými krůčky.

  I prádlo může pomáhat!

  Kostýmované postavičky Rumcajs a Manka již patří do koloritu letního Jičína. Každý všední den rozesmívají a baví nejen ty nejmenší návštěvníky našeho města. A právě o čisté a voňavé pohádkové kostýmy se již dlouhá léta stará sociální podnik Prádelna Ráj z nedaleké obce Příchvoj! A co, že to vlastně takový sociální podnik je? Základem tohoto podnikání je pomocí vhodného projektu a objektu zajistit uplatnění lidem se zdravotním postižením, kteří nechtějí být na obtíž svým rodinám, nebo společnosti, ale chtějí pracovat, případně si práci vyzkoušet, a k tomu potřebují osobní a dlouhodobou podporu. A tu nacházejí právě u sociálních podniků, které se v rámci své činnosti navíc chovají odpovědně k prostředí. A ono to je vlastně symbolické, protože Rumcajs je přeci ten hodný loupežník!

  Myslíme ekologicky!

  Papírové propagační materiály jsou stále oblíbeným doplňkem pro prakticky každého cestovatele. Jenže se velmi často stává, že skupina osob, ať už se jedná o zájezd či větší rodinu, si pro každého člena bere mapku / brožurky / letáčky zvlášť pro každého. Proto jsme se rozhodli vylepit ekologické upozornění, aby si lidé nejdříve rozmysleli, kolik prospektů si vezmou a jestli opravdu všechny využijí. Obsluhující personál také bude informovat o možnosti poskytnout letáček dalším turistům až se stane nepotřebným. Protože každý malý krůček k lepšímu životnímu prostředí se počítá. 🍀🍀🍀

  Partneři KZMJ

  mujicin.cz www.vespo.cz www.cesky-raj.info

  Sociální sítě