Jičínský advent 2018 – KZMJ
Infocentrum  
26. října Pá 14:09

  Jičínský advent 2018

  Místní obyvatelé i turisté se mohou těšit na řadu koncertů, divadelních představení a dalších akcí, které budou pořádat jednotlivé spolky a sdružení. Novinkou je komorní pojetí celého období a to je velmi viditelnou změnou. Oproti minulým rokům se letos neuskuteční Adventní městečko v rámci jednotlivých víkendů. Hlavní program se odehraje první prosincový víkend, tedy v sobotu 1. a neděli 2. prosince. Ještě předtím se můžete v pátek zúčastnit adventní dílny, která se uskuteční v K-klubu (Smiřických 2)

  Jako tradičně se v Jičíně uskuteční akce s názvem Vánoce na bráně. V sobotu bude od 9 hodin zpřístupněna Valdická brána, kterou budou zdobit vánoční práce studentů zahradnické školy v Kopidlně.  K zakoupení budou svícny a adventní věnce od zahradníků a do provozu se uvede také dětská kolíčková dílna. Na ochozu můžete spatřit dvě „ovčí babičky “, které budou příst na kolovrátcích a nabízet své hebké a teplé drobnosti. K nim povede cesta přes zimní sváteční výstavu dětí ze Základní školy v Železnické ulici v Jičíně, které se společně se svými učitelkami a družinářkami ujaly výzdoby malé věžnické komůrky, chodby a nově otevřeného prostoru pod věžními trámy. V provozu bude i oblíbená vánoční věštírna, návštěvníci okusí sváteční dobroty: hubník, štrúdl, křížaly a svařené víno. Ve věži najdete po oba dny nepohyblivý betlém.

  Po celý víkend budou na Žižkově náměstí pořádány adventní trhy. No a co by to bylo za advent bez rozsvícení vánočního stromu. To se uskuteční jako tradičně v neděli v 16:00. Kromě doprovodného programu se můžete těšit na samotného vévodu Albrechta z Valdštejna, který spolu s dětmi bude zdobit stromeček a za odměnu bude rozdávat historické dukáty a malé dobroty. K vidění budou také andělé na chůdách a k příjemnému odpoledni zahraje kapela BrnKačka.

  Těšit se můžete také na čertovský rej, který se uskuteční v Zámeckém parku. Po jeho konci se můžete přesunout do Biografu Český ráj, ve kterém se bude promítat pohádka Čertí pírko.

  Mezi další velmi zajímavé akce budou patřit dva velké adventní koncerty v pondělí 10. prosince vystoupí v Porotním sále jičínského zámku soubor Linha Singers a tematicky zahraje vánoční kantorskou muziku. Druhý koncert obstará Orchestr Václava Hybše s hosty v rámci svého celorepublikového turné. V Masarykově divadle vystoupí ve čtvrtek 13. prosince.  Hlavním hostem je první dáma naší operetní scény, držitelka dvou cen Thálie – Pavla BŘÍNKOVÁ. Její vystoupení doplní zcela noví zpěváci Adina Sivoková, Eliška Průšová, Patrik Možíš a Jan Doskočil. Novou osobností souboru je druhý dirigent – Václav MAREK.

  Každý adventní víkend budou v parku pořádány koncerty.

  Kompletní program bude k dispozici v programové brožurce a též na webu Kulturních zařízení města Jičína.

   

  Autor: MIC

  Partneři KZMJ

  mujicin.cz www.vespo.cz www.cesky-raj.info

  Sociální sítě