Kdo se bojí Virginie Woolfové? – předplatné “A” – KZMJ
Kde: Divadlo  
Vstupenky
20. února Čt 19:00
Kdo se bojí Virginie Woolfové? – předplatné “A”

Kdo se bojí Virginie Woolfové? – předplatné “A”

Slavné komorní drama plné překvapivých zvratů i absurdních krutých her, hluboká sonda do partnerských vztahů.

Dá se říci, že toto komorní drama můžeme již dnes zařadit do kategorie „moderní klasika“. Jedná se bezesporu o jeden z nejpozoruhodnějších textů, které americká dramatika druhé poloviny dvacátého století dala světu. Děj nás zavede na soukromý večírek dvou manželských párů působících na malé americké univerzitě. Hra boří mýtus o tzv. americkém snu, poklidný dialog se tu záhy změní v řadu vzájemných urážek, jízlivostí a „praní špinavého prádla“, které ukazuje na vnitřní prázdnotu všech zúčastněných, jejich traumata a také povrchnost a dutost vzájemných vztahů. Hra je plná nečekaných dramatických zvratů a od začátku až do konce nechává diváky v napětí.

Je pozoruhodné, že text, který vznikl v šedesátých letech minulého století jako absurdní drama, dnes zdaleka tolik absurdně nepůsobí. To, co se dříve jevilo jako nové a překvapivé – drásavý pohled na strukturu vztahů, kruté manželské hry, psychické i fyzické týrání – dnes již dávno není na jevištích tabu.

Hodnocení představení ZDE

Předprodej vstupenek od 14. 1. 2020 (9:00) v Městském informačním centru na Valdštejnově náměstí v Jičíně a online zde. Poskytujeme slevy ZTP.

Divadlo včetně baru je otevřeno vždy hodinu před začátkem představení či koncertu, na divadelní představení a koncerty na sezení je přísný zákaz vnášení občerstvení do sálu!

Cena: 390, 350, 300, 250 ,- Kč

Délka: S přestávkou 155 minut

Autor: Edward Albee

Divadlo: Divadlo Rokoko, Praha

Režie: Petr Svojtka

Žánr: Drama

Web představení: https://www.mestskadivadlaprazska.cz/inscenace/103/kdo-se-boji-virginie-woolfove/

Hrají:

Martha - Veronika Gajerová; George - Aleš Procházka; Nick - Viktor Dvořák; Honey - Veronika Kubařová

Místo představení:

Divadlo  

Vstupenky:

Technická podpora

FORMULÁŘ

Pokud máte dotaz k online prodeji vstupenek, případně jste neobdrželi vstupenky, nevíte si rady a chcete poradit, klikněte na tlačítko "FORMULÁŘ" a zanechte nám svůj kontakt. My se s vámi následně spojíme tak rychle, jak to jen půjde. Obvykle reagujeme do 30 minut.

 

Partneři KZMJ

mujicin.cz www.vespo.cz www.cesky-raj.info

Sociální sítě