Muzeum představuje novou expozici Pozor, žáby! – KZMJ
Infocentrum  
27. dubna Pá 10:52
Muzeum představuje novou expozici Pozor, žáby!

  Muzeum představuje novou expozici Pozor, žáby!

  Další jarní výstava jičínského muzea ve výstavní chodbě se bude věnovat tématu žáby, jejich biologií a také jejich ochranou, které se naše muzeum věnuje téměř 20 let díky bioložce Mgr. Petře Zíkové, která je také autorkou a kurátorkou této přírodovědné výstavy. 

  Přestože zástupci řádu obojživelníků žijí na této planetě více než 400 milionů let, patří dnes k nejvíce ohroženým druhům živočichů. Je to dáno i jejich zvláštním způsobem života, vlivem kterého obojživelníci vyžadují specifické vodní i suchozemské prostředí. Jednu z největších hrozeb představují pozemní komunikace, které přetínají jejich, po několik generací využívané, tahové cesty.

  Výstava Pozor, žáby! seznámí návštěvníky muzea s biologií našich druhů obojživelníků, důvody jejich ohrožení i možnostmi, jak jim pomoci. Zaměřena bude i na praktickou ochranu v době jarních tahů, která na Jičínsku probíhá již 19 let.

  Kromě textové části a mnoha fotografií uvidí návštěvníci na výstavě řadu trojrozměrných předmětů: modely našich obojživelníků zapůjčené od firmy Jelínek Art, zkameněliny předků obojživelníků z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy, část trvalé i dočasné bariéry a živé exempláře našich i exotických druhů obojživelníků.

  Vedle pravidelných prohlídek pro školy se uskuteční i komentovaná prohlídka s autorkou výstavy Mgr. Petrou Zíkovou dne 9. 5. 2018 v 17 hodin.

  Výstava probíhá ve výstavní chodbě muzea od 27. 4. do 10. 6. 2018.

  Partneři KZMJ

  mujicin.cz www.vespo.cz www.cesky-raj.info

  Sociální sítě