Nadační fond Jičín – město pohádky opět pořádá výlety – KZMJ
Infocentrum  
06. března Út 12:41

  Nadační fond Jičín – město pohádky opět pořádá výlety

  Jičín není nazýván městem pohádky pro nic za nic, protože letos tradiční festival Jičín – město pohádky oslaví již 28. ročník. Do vypuknutí této velké události sice zbývá ještě půl roku, ale přípravy jsou již v plném proudu. V tomto roce se pohádkový festival uskuteční třetí víkend v září od 12. do 16. 9. 2018. A na co se můžete těšit? To je zatím ještě neodkryté tajemství.

  Co ale již víme?  Budou opět výlety s pohádkou!

                  Pro lepší pohádkové naladění Nadační fond Jičín – město pohádky opět pořádá výlety už v průběhu měsíce května a června. Vše začne tradičním „Prvomajovým vejšlapem na Zebín“, který bude v rámci slavností Májového úterý. A jak takový „vejšlap“ probíhá? Nejprve společným setkáním na konci Lipové aleje ve 14.00 hodin. Poté se odtud společně vyrazí na zdolání jičínského kopce Zebínu, kde budete moci nahlédnout i do mimořádně otevřené kaple sv. Máří Magdalény od 14.30 do 15.30 hodin. Na vršku obdržíte pamětní list a proběhne soutěž o vstupenky na sobotní galaprogram festivalu Jičín – město pohádky.

  To není však jediný výlet. Pohádková nadace organizuje ještě další s názvem „Objevte hadí studánku“, na který se u nich můžete přihlásit kdykoliv ve všední dny v měsíci květnu a červnu. V rámci tohoto programu budete společně objevovat taje lesoparku pod Humprechtem a samotného zámku.

                  Výlety jsou určeny jak pro školy, tak i pro rodiny s dětmi či jedince. Proto jestli máte chuť, neváhejte si výlet zarezervovat a vyrazte za pohádkovým dobrodružstvím.

  Partneři KZMJ

  mujicin.cz www.vespo.cz www.cesky-raj.info

  Sociální sítě