NÁVŠTĚVNOST Íčka v roce 2018 – KZMJ
Infocentrum  
28. ledna Po 11:10

  NÁVŠTĚVNOST Íčka v roce 2018

  MIC Jičín bylo a stále je nejnavštěvovanějším informačním centrem v Českém ráji. To se potvrdilo i v minulém roce. Celkový počet návštěvníků byl neuvěřitelných 132 312. Toto číslo je za celou dobu existence naprosto nejvyšší. Oproti nyní už předminulému roku, tedy roku 2017, je návštěvnost vyšší o téměř 25 000 osob.

  Nejnavštěvovanějšími měsíci roku byli jednoznačně červenec a srpen. V červenci dveřmi MIC prošlo 26 835 turistů. V srpnu to bylo o tři tisíce lidí méně, konkrétně 23 806. Na podrobnější analýzu návštěvnosti v období od června do září se můžete podívat na webu KZMJ. V ní mimo jiné zjistíte, že nejnavštěvovanějším dnem sezóny, ale i celého roku byl pátek 13.7. V tento den se na Arkádovém nádvoří (konala akce s názvem Ochutnej Český ráj. Návštěvníků jsme tento den v obsloužili 1247. Tato akce se těší velkému ohlasu, a proto se bude opakovat i v dalších letech.

  Íčko navštěvují i zahraniční turisté, a to především v letní sezóně. V již zmíněném sledovaném období od června do září tvořila zahraniční část návštěvníků 3 % z celkového počtu. Co se týče národnostního složení, tak na prvním místě jsou bezkonkurenčně polští turisté. Za nimi jsou potom například Němci, Holanďané nebo Slováci. Tento rok jsme zaznamenali velký nárůst návštěvníků z Izraele.

  O co dalšího se v Íčku stalo? V průběhu července a srpna probíhala soutěž o nejlepší informační centrum na webu KAM po Česku. V rámci Královéhradeckého kraje se můžeme pyšnit prvním místem. Což je oproti loňskému roku zlepšení o jednu příčku. Dalším úspěchem bylo stoprocentní hodnocení v mystery shoppingu pořádaném Asociací turistických informačních center a agenturou Czech tourism.

  A jaké jsou plány do letošního roku? Největší novinkou bude samozřejmě stěhování do původních a velmi pěkně zrekonstruovaných v podloubí zámku, které se uskuteční v první polovině roku. Můžeme prozradit, že pro návštěvníky je připraveno mnoho zajímavých novinek. V návaznosti bude každý den otevřena Galerie Rumcajsův svět Radka Pilaře. Také jsme zaznamenali čím dál větší zájem o prohlídky města, proto jsme se rozhodli je sami příští rok realizovat. Nadšeny mohou být i děti, protože pro ně budeme připravovat prohlídky s postavami Rumcajse a Manky. Na trase dlouhé přibližně 2 kilometry na ně čekají různé úkoly nebo například čtení pohádky. Oba typy prohlídek máme v plánu realizovat v rámci akce Prodloužené víkendy. Na závěr bychom rádi poděkovali všem turistům, návštěvníkům, zákazníkům a partnerům za velmi vydařený rok.

                                                                                                                                                         Tým MIC Jičín

  Partneři KZMJ

  mujicin.cz www.vespo.cz www.cesky-raj.info

  Sociální sítě