Kde: Divadlo
Vstupenky
11. května So 19:30
Podkrkonošský symfonický orchestr – „To nejlepší z ruské hudby“

Podkrkonošský symfonický orchestr – „To nejlepší z ruské hudby“

Po dvou odlehčených programech – filmové hudbě a hudbě Latinské Ameriky – přiveze tentokrát Podkrkonošský symfonický orchestr do Jičína program sestavený čistě z tzv. „vážné hudby“. I tak to bude program mimořádně atraktivní, protože bude sestaven výhradně z ruské hudby.

Ruská hudba je nádherná – mohutná, strhující a energická. Bez ohledu na tamní politický režim i na to, zda je daná skladba pomalá, či rychlá. Orchestr se k ruské hudbě rád vrací a i v Jičíně už v minulosti řadu ruských skladeb provedl. Tentokrát se rozhodl věnovat jí celý program, v němž ční monumentální „Bohatýrská“ symfonie A. Borodina. Kromě ní zazní řada krátkých skladeb světoznámých autorů tvořících stejně jako Borodin hlavně v časech, kdy v Rusku ještě vládl car – můžete se těšit například na Pas de deux z Čajkovského baletu Louskáček nebo na Průvod princů z Korsakovovy opery Mlada. Mezi vrcholy večera bude bezesporu patřit Adagio z baletu Spartacus A. Chačaturjana – jedno z nejslavnějších milostných témat v hudbě vůbec, které je u nás paradoxně známé hlavně díky filmu Jak vytrhnout velrybě stoličku.

Představení PSO:

Podkrkonošský symfonický orchestr vznikl v roce 2007 a funguje jako samostatný spolek, ve kterém hraje přes 80 hudebníků ve věku od 12 do 85 let z okruhu zhruba 100 kilometrů kolem Semil, kde sídlí. Převážně se věnuje symfonické hudbě 19. a počátku 20. století, ze které již provedl i slavné symfonické kusy jako je Dvořákova „Novosvětská“ Symfonie č. 9 e moll nebo Beethovenova „Osudová“ Symfonie č. 5 c moll. Šéfdirigentem Podkrkonošského symfonického orchestru je od roku 2013 Graziano Sanvito.

Předprodej vstupenek od 28. 11. 2018 v Městském informačním centru na Valdštejnově náměstí v Jičíně a online zde. Divadlo včetně baru je otevřeno vždy hodinu před začátkem představení či koncertu, na divadelní představení a koncerty na sezení je přísný zákaz vnášení občerstvení do sálu!

Cena: 370, 320 a 270 ,- Kč

Délka: 120 minut

Bezbariérový přístup: Ano 

Žánr: Koncert

Web představení: http://pso.ic.cz/

Místo představení:

Divadlo

Vstupenky:

Technická podpora

FORMULÁŘ

Pokud máte dotaz k online prodeji vstupenek, případně jste neobdrželi vstupenky, nevíte si rady a chcete poradit, klikněte na tlačítko "FORMULÁŘ" a zanechte nám svůj kontakt. My se s vámi následně spojíme tak rychle, jak to jen půjde. Obvykle reagujeme do 30 minut.

 

Partneři KZMJ

mujicin.cz www.vespo.cz www.cesky-raj.info

Sociální sítě