Prodloužené víkendy v Jičíně pokračují! – KZMJ
Infocentrum  
17. července St 15:39
Prodloužené víkendy v Jičíně pokračují!

Prodloužené víkendy v Jičíně pokračují!

Tradiční letní projekt, kterým město Jičín zpříjemňuje letní pobyt návštěvníkům města se představí již poosmé. Zajímavě poskládaná programová nabídka, která od pátku do pondělí umožňuje poznat atraktivní místa města a inspiruje k opakované návštěvě Jičína. V rámci prodloužených víkendů se můžete těšit na kulturní zážitky v podobě divadelních a filmových představení, pouličního umění, pohádek pro děti a koncertů různých žánrů. Oblíbené komentované vycházky Po stopách bojů 1866 nově doplní prohlídky historického centra města a též pohádkového okruhu s názvem Cipískova stezka. Na ten se s Vámi vydá loupežník Rumcajs se svou ženou Mankou. Sportovně založení si mohou užít soutěže na koupališti Kníže.

Co všechno Vám Prodloužené víkendy nabízejí?

ČTVRTEK nabízí prolog programu v podobě nepravidelných divadelních představení „Stará historie“ v podání herců místního K-klubu. Odehrávat se budou netradičně na Arkádovém nádvoří zámku.

PÁTEK je zaměřený na prohlídku centra města, jeho historických a kulturních památek, nebo pohádkových míst. Jako je například Galerie Rumcajsův svět Radka Pilaře, nebo Rumcajsova ševcovna. A právě samotný loupežník provede malé i velké po Cipískově stezce. Sraz je ve 14:00 na Arkádovém nádvoří zámku a během putování čekají zajímavé úkoly. V rámci celého dne je možné se zúčastnit komentovaných prohlídek kostelů sv. Jakuba a sv. Ignáce. Pestrý a též oblíbený program bude probíhat v rámci Večerů ve Valdštejnské lodžii. Kastelán této mystické barokní památky připravuje vždy od 20:00 netradiční divadelní představení a koncerty různých žánrů. Nepravidelně program také doplňují divadelní představení na Valdické bráně. 

SOBOTA láká vyhlášenými dopoledními trhy, které se konají na Valdštejnově náměstí a také na Husově ulici (pěší zóna). Kolorit vytvářejí i pouliční umělci, kteří podtrhují a dokreslují dopolední sobotní atmosféru. Na jejich vystoupení se však můžete těšit i večer, kdy vystupují v prostoru před Valdickou bránou. Ty nejmenší potěší pravidelné sobotní „Pohádky na dvorku“ jejichž místem konání je dvorek K-klubu v ulici Smiřických. Pokud si budete chtít odpočinout od ruchu města, můžete zavítat do Muzea přírody Český ráj v nedalekých Prachovských skalách. Zde je připraven pestrý program od večerních exkurzí, přes podvečerní pozorování obojživelníků až po soutěže, výstavy a jiná překvapení.

NEDĚLE je od slova nedělat, proto se i v Jičíně relaxuje a odpočívá. V průběhu celého dne je možné se osvěžit či si užít vodních radovánek v podobě klouzaček a tobogánu na koupališti Kníže, kde jsou navíc připraveny soutěže pro děti. Dobře se také relaxuje při procházce a u lahodného šálku kávy. Oboje nabízí Valdštejnská lodžie, která je s městem spojena dvoukilometrovou Lipovou alejí. Občerstvit se můžete v místní kavárně. Zároveň se zde bude prohánět zážitková kavárna Rikša café, a to vždy od 13 do 18 hodin. Připraven je také drobný kulturní program. Pro milovníky hudby jsou na programu koncerty v Zámeckém parku, které startují s pátou hodinou odpolední. A pokud se ptáte, jakou muziku při koncertech můžete slyšet, tak je odpověď jednoduchá. V průběhu léta se prostřídají prakticky všechny možné hudebními žánry.

PONDĚLÍ je v Jičíně otevírací. Veškeré památky jsou otevřeny veřejnosti a například Knihova Václava Čtvrtka poskytne prostory k posezení i ke čtení v letní čítárně. Mládež může trávit svůj čas v klubu Free Time, kde je spousta zajímavých her a i bezplatné připojení k internetu. Pondělí je ve jménu vévody Albrechta z Valdštejna. V deset hodin dopoledne z Arkádového nádvoří startují komentované prohlídky města, které jsou zaměřené na největší památky města a právě na fenomén tohoto vévody. A právě samotný Albrecht Václav Eusebius z Valdštejna úřaduje ve své polní kanceláří vždy od 15 do 17 hodin na nádvoří zámku a o jeho audienci se může ucházet každý návštěvník! Také letos budou pokračovat oblíbené komentované vycházky Po stopách bitvy roku 1866. Průvodce v historickém kostýmu si Vás vyzvedne vždy v 18:00 u kašny na Valdštejnově náměstí.

A to není vše! Konat se bude i spousta nepravidelných akcí, například velmi populární letní kino v Zámecké zahradě, v termínu od 23. července do 10. srpna či gastronomická akce Ochutnej Český ráj. Ta nabídne ty nejlepší produkty našeho regionu v pátek 12. července na Muzejním nádvoří zámku. Tradičním programovým bodem je také festival židovské kultury s názvem Jičínský šoulet s datem konání o posledním srpnovém víkendu.

Prodloužené víkendy začínají 14. června a pokračují celé prázdniny až do 2. září. Aktuální informace o programu najdete na webové stránce www.vikend.jicin.cz nebo si můžete zajít do Městského informačního centra Jičín pro stylovou programovou brožurku s báječnými kresbami Petity Kůsové.

 

Partneři KZMJ

mujicin.cz www.vespo.cz www.cesky-raj.info

Sociální sítě