Rok 2019 okem „Íčka“ – KZMJ
Infocentrum  
23. ledna Čt 13:18

Rok 2019 okem „Íčka“

Jako každoročně, ani letos nemůže chybět ohlédnutí za uplynulým rokem! V mnoha ohledech byl velmi úspěšný a to potvrzuje i vysoká návštěvnost Městském informačním centru v Jičíně. Pokud se podíváme na celkové číslo, tak jde o neuvěřitelných 131 483 návštěvníků. Infocentrum si proto, stejně tak jako v předchozích letech, udrželo titul nejnavštěvovanějšího informačního centra v Českém ráji.

Nejvyšší návštěvnost potvrdila trendy minulých let a byla v červenci a srpnu, kdy prošlo dveřmi celkem 51 833 turistů, z toho 2055 zahraničních. Tato čísla jsou srovnatelná s předchozím rokem. V těchto letních měsících je MIC pro veřejnost otevřeno všech sedm dní v týdnu, a to od pondělí do pátku deset hodin denně a o víkendech o dvě hodiny méně. Ve druhém prázdninovém měsíci bylo nejvíce takzvaných „tisícovkových“ dní, což znamená, že infocentrum navštívilo v jeden den více než tisíc zákazníků. Těchto dní bylo v srpnu celkem jedenáct a mezi nimi je i den s nejvyšší denní návštěvností za celý rok a tím bylo pondělí 19. srpna, kdy se na počítadle návštěvnosti ukázalo číslo 1257! Každý rok patří mezi nejvíce navštěvované dny pondělí a pátek a nebylo tomu jinak ani v roce 2019. Co se týče turistů ze zahraničí, tak národnostní složení je také téměř neměnné. Nejvíce turistů jsme zaznamenali z Polska, Německa či Nizozemí. Oproti rokům minulým se navýšil počet turistů z Izraele, Francie nebo USA. 

Za celý tým jičínského Íčka děkujeme všem návštěvníkům, kteří v roce 2019 zavítali do infocentra a také za Vaši přízeň a milé ohlasy. Doufáme, že takto hojně budete navštěvovat Jičín i v letošním roce 2020.

Těšíme se na Vás!

Tým Íčka Jičín 

 

Partneři KZMJ

mujicin.cz www.vespo.cz www.cesky-raj.info

Sociální sítě