Kde: Valdštejn. lodžie  
26. července Pá 20:00
Tři zlaté vlasy děda Vševěda – předplatné „C“

Tři zlaté vlasy děda Vševěda – předplatné „C“

Tato pohádka rovněž patří mezi nejstarší exempláře našeho divadelního inventáře. Premiéra se uskutečnila 16.11.1994 ve Velharticích. Přítomno bylo 42 dětí, 39 dospělých rodičů, 2 nedospělí už rodičové, 4 starší ženy a 6 svobodných slečen, 5 dospívajících chlapců, uhlířský synek, bezdětný postarší pár ( byl cítit rybinou), strachem sžíraný král s královnou a dcerou, opuštěný a nedůvěřivý převozník, potměšilá stařenka a zarostlý děd – podivín, který celou pohádku prospal (ale, jak se ukázalo, i tak všechno věděl).

Od léta 2008 vystupuje v tomto kuse s tátou i bráška Víťa. Inscenace dostala s jeho příchodem novou, dynamičtější, podobu. A to nejen díky bratrovu hudebnímu nadání (jeho heligonka dodala představení na živočišnosti a hloubce).

Plaváček po divokých i klidných vodách doplul, bez větší újmy (ačkoli sem tam nějaký ten šrám vinou mého kostrbatého překladu utrpěl), dokonce i do Španělska.

Předprodej vstupenek od 7. 1. 2019 v Městském informačním centru na Valdštejnově náměstí v Jičíně. Poskytujeme slevy ZTP.

Cena: 160 ,- Kč

Délka: 70 minut

Bezbariérový přístup: Ano 

Autor: Vítězslav Marčík

Divadlo: Divadlo Víti Marčíka, Hluboká nad Vltavou

Žánr: Pohádka nejen pro děti

Web představení: https://www.vitamarcik.cz/nase-kusy/pohadky/tri-zlate-vlasy-deda-vseveda.html

Hrají:

Vítězslav Marčík a Vítězslav Marčík junior

Místo představení:

Valdštejn. lodžie  

Partneři KZMJ

mujicin.cz www.vespo.cz www.cesky-raj.info

Sociální sítě