Kde: Dvorek K-klubu  
10. srpna So 16:00
Tři zlaté vlasy děda Vševěda

Tři zlaté vlasy děda Vševěda

Bylo – nebylo: byl jednou jeden král, který se rád honil po lesích za zvěří. Jednou se taky pustil daleko za jelenem a zabloudil… Že to odněkud znáte? Jak by ne! Lidové pohádky nás přeci provázejí od malička a odjakživa. Vyprávějí totiž o tom nejdůležitějším: o osudu, o pokoře a o odvaze, o životě a smrti, a taky o lásce, která je tou největší odměnou. Tři zlaté vlasy děda Vševěda patří k nejlepším z nich a marionetky na drátě jim opravdu sluší.

Třičtvrtěhodinka s pohádkami a loutkovým divadlem našich předků. Inscenace seznamuje s ušlechtilým jazykem jedné z našich nejkrásnějších národních pohádek a zároveň s moderně chápanou tradicí loutkového divadla, které vychutnávaly generace našich předků. Tématicky se obrací k oblasti, která byla a je i dnes aktuální: zpupnost a panovačnost, pokora a nebojácnost, osud a jeho naplnění.

Podle Karla Jaromíra Erbena scénář napsal a režii má Luděk Richter, s loutkami Karla Vostárka a hudbou Karla Šefrny hraje Věra Čížkovská a Luděk Richter.

V případě nepříznivého počasí hrajeme v předsálí galerie Jičínského zámku. Akce je součástí projektu Prodloužené víkendy v Jičíně. Benefit pro držitele Rodinného pasu: Děti zdarma! Program Pohádek na dvorku ZDE

Cena: 40 ,- Kč

Délka: 45 minut

Přístupnost: Od 3 - 12 let

Bezbariérový přístup: Ano 

Autor: Luděk Richter

Divadlo: Divadelní společnost Kejklíř, Praha

Režie: Luděk Richter

Žánr: Loutková pohádka

Web představení: https://www.kejklir.cz/tri-zlate-vlasy.php

Hrají:

Věra Čížkovská a Luděk Richter

Místo představení:

Dvorek K-klubu  

Další termíny představení:

10. srpna So 16:00Tři zlaté vlasy děda Vševěda

Partneři KZMJ

mujicin.cz www.vespo.cz www.cesky-raj.info

Sociální sítě