Vzdělávání praxí nově i v MIC Jičín – KZMJ
Infocentrum  
15. listopadu Čt 8:43
Vzdělávání praxí nově i v MIC Jičín

  Vzdělávání praxí nově i v MIC Jičín

  Projekt realizovaný Fondem dalšího vzdělávání, jehož hlavním cílem je zkvalitnit a zpopularizovat další vzdělávání a tím zvýšit konkurenceschopnost znevýhodněných osob, se nově rozbíhá i v Městském informačním centru Jičín. Jak napovídá název, jedná se o vzdělávání v reálném firemním prostředí. Získání praxe a příležitost naučit se nové věci od zkušených odborníků jsou hlavní výhody, které lákají. Účast v projektu je bezplatná a po úspěšném absolvování obdrží účastníci certifikát, jakožto potvrzení nově získané praxe.

   

  Kdo se může zapojit?

  Do projektu se zapojují uchazeči o vzdělávání praxí, což mohou být osoby nezaměstnané (včetně absolventů), osoby vracející se na trh práce (rodiče na/po mateřské či rodičovské), osoby starší 50 let, studenti středních, nebo vysokých škol (posledního ročníku střední školy; posledních 4 semestrů vysoké školy v bakalářském nebo magisterském programu, popř. doktorandském studiu; posledních 4 semestrů vyšší odborné školy; jednoletého denního studia akreditované jazykové školy) a dále osoby se zdravotním postižením. „Výběrové řízení“ na osobu, která se do projektu zapojí se rozbíhá právě v těchto dnech.

   

  Od spuštění projektu bylo zahájeno přes 850 vzdělávání praxí. Úspěchem je, že přes 40 % poskytovatelů nabídlo bezprostředně po skončení vzdělávání praxí účastníkovi další spolupráci, zatímco dalších 40 % poskytovatelů po skončení vzdělávání praxí spolupráci zvažovalo.

   

  Na koho se v případě zájmu obrátit?

  Veškeré informace o zapojení do projektu Vám upřesní Bc. Jakub Šeps, vedoucí Městského informačního centra Jičín (seps@jicin.org, 493 534 390, 774 238 047).

   

   

  Partneři KZMJ

  mujicin.cz www.vespo.cz www.cesky-raj.info

  Sociální sítě